środa, 10 września 2014

Dożynki 2014

Dożynki część 2


Witam, u mnie nadal tematem są dożynkowe ozdoby. Przede wszystkim dziękuję wszystkim za miłe komentarze i uznanie za poprzednie prace.
W tej części nad pracą dożynkową pracowało wielu ludzi za to wszystkim jeszcze raz wielkie podziękowanie, a dzięki naszej determinacji i wytrwaniu powstało to:

1. Słomiane warkocze

W zasadzie to warkocze były tematem przewodnim tegorocznych dożynek i dlatego musiało ich powstać naprawdę sporo: ozdabiały ławki kościoła (24szt), służyły jako wianki dla osób uczestniczących w pochodzie podczas dożynkowej uroczystości , były również ozdobą korony dożynkowej i innych dekoracji kościelnych.
Wykonane zostały ze słomy zboża ozimego miękkiego, jeszcze w pełni nie dojrzałego  


2.Kwiaty z pestek dyni i fasoli


Łącznie powstało ich ponad 300 szt różnych pod względem rozmiarów i wzorów. Pracowały nad tym   najmłodsze dziewczyn biorące udział w przygotowaniach. Niestety w całym tym zamieszaniu zapomniałam o lepszych zdjęciach tych kwiatów, ale jeśli ktoś dokładnie się przyjrzy innym pracom to zauważy że się nieznacznie różnią.
Do ich stworzenia użyliśmy pestki dyni, ziarno fasoli czerwonej, nakrapianej i czarnej, a także fasoli białej z odznaczeniem które wygląda jak maleńka hostia( te głównie znajdują się na koronie)

3. słomiane wachlarze
Wykonane są z pszenicy ościstej z dodatkiem owsa, słomianego warkocza i kwiatów fasolowych. 
Wykonałam 5 szt. różnej wielkości, wszystkie są wiązane na specjalnych stelażach i tu przydała się praca panów. ( żeby nie było że tylko panie pomagały).

4. Kukurydziane drzewa.Te naprawdę były ciężkie :) 3 panów musiało jeden dźwigać....
powstały 4 szt. na specjalnych metalowych stojakach które owinęłam liściem z kukurydzy, a same kukurydze zostały powbijane  w podstawę styropianową dzięki patykom do saszłyków.


Na koniec lilie kukurydziane : ) suszone kwiaty szczypiorka kukurydza, jej liście i tyle. dla ciekawskich zdradzę że kwiatki są powtykane w kulę ratanową, a liście kukurydzy aby je tak powyginać należy świeże poprasować żelazkiem.

5. Korona dożynkowa 

Na koniec korona dożynkowa niby najważniejsza ale niestety nie dla mnie nigdy nie brałam udziału w jej wykonaniu :( Może będę mieć kiedyś możliwość nauczenia się .... nie mówię nie

Za to ozdoby: -- warkocze i kwiaty czyli całe przystrojenie to zasługa maja i naszego zespołu


Na ten rok to by było tyle.
Dzięki za uwagę , za podziw i komentarze nawet te negatywne ( złe uwagi przybliżają do doskonałości).
Dla przypomnienia prace te nie są wykonalne przez jedną osobę, jeszcze raz na koniec dzięki dla całej ekipy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz